Pokój dziecięcy potrzebny dziecku nie tylko do snu, ale i do gier, nauki i twórczości. Rodzice zawsze starają się zapewnić dzieciom najlepsze - wybierają wysokiej jakości meble, tapety, tekstylia, ale czasami zapominają lub nie zwracają wystarczającej uwagi na najważniejsze - oświetlenia. Wszystko inne nie będzie miało znaczenia, jeśli w dziecięcej bedzie złe oświetlenie.

Podstawowe zasady oświetlenia w pokoju dziecięcym

O oświetleniu w pokoju dla dziecka trzeba myśleć już na etapie budowy lub remontu - zaplanuj, gdzie i jakie lampy umieścić. Należy pamiętać, że musi być zalany cały pokój, bo nie jest wykluczone, że dziecko będzie się bać ciemnych kątów. Wtedy potrzebne odpowiednie lampy, które równomiernie rozprowadzają światło.

Ile by lat nie było dziecku, wskazane jest, aby w pokoju była lampka nocna - w małym wieku będzie chronić go od strasznej ciemności i pomoże zasnąć, a gdy dziecko podrośnie, będzie on w stanie bez problemu wstać i napić się wody lub pójść do toalety.
 
Uczniom i przedszkolakom obowiązkowo potrzebna lampa biurkowa z żarówką nie potężne 60w. Ponadto, gdy dziecko będzie siedzieć przy stole, trzeba włączyć jeszcze i górne światło, aby uniknąć kontrastu między jasnym miejscem pracy i ciemnym pokojem.

Należy zwrócić uwagę na design opraw, oni nie muszą być nudne, jak dla dorosłych. Warto kupić oryginalne lampy z kolorowymi rysunkami dla dzieci, w postaci ulubionych bohaterów lub zwykłych ciekawych przedmiotów.

Bezpieczeństwo w pokoju dziecięcym

Przede wszystkim lampy nie powinny zaszkodzić dzieciom. Wskazane jest, aby znajdowały się one poza zasięgiem, bo "małe naukowcy" z pewnością będą chcieli zobaczyć, co jest w środku.
 Aby dziecko nie przewrócił lampę, najlepiej jest wybrać taką, którą można przymocować do ściany, stołu lub łóżka. Ukryj wszystkie przewody i ukryć gniazdka.

Ogromny asortyment lamp do pokoju dziecięcego oferuje studio sprzętu designu oświetleniowego „ElitLightt" – dystrybutor i biuro projektowe z wieloletnim doświadczeniem oferuje tysiące towarów świetlnych od ponad 500 producentów z całego świata. Kupić lampy można na naszej stonie internetowej lub skontaktować się z naszym menedżerem.

 

Odpowiednie oświetlenie w pokoju dziecięcym - jeden z warunków świetlanej przyszłości, nie zapominaj o tym!